GODZINY PRACY:
pon-pt: 9:00 – 20:00
sob: 10:00 – 14:00

INFORMACJE I ZAPISY:
600 47 42 99 | 517 10 88 58
kontakt@regenerica.pl

ADRES:
ul. Panewnicka 212/1
40-772 Katowice

GODZINY PRACY:
pon-pt: 9:00 – 20:00
sob: 10:00 – 14:00

INFORMACJA I ZAPISY:
600 47 42 99 | 517 10 88 58
kontakt@regenerica.pl

REDUKCJA ZMARSZCZEK STATYCZNYCH I BRUZD

Czas zabiegu

30 minut

Znieczulenie

TAK

Liczba zabiegów

1-2 razy w roku

Szybkość efektu

Natychmiast

Trwałość efektu

6 do 12 miesięcy

Cena

od 800 PLN

ZMARSZCZKI STSTYCZNE I BRUZDY to podłużne – poziome lub pionowe zagłębienia na naszej skórze które uwidaczniają się wraz z wiekiem. Ich powstawaniu sprzyja nie tylko upływ czasu ale także wiele dodatkowych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Zmarszczki są pierwszą oznaką starzejącej się skóry. Pierwsze pojawiają się w około 25 roku życia na skórze twarzy. Młoda skóra jest mocna a jej elastyczność zależy od dużej zawartości ilości włókien kolagenowych i elastynowych, oraz kwasu hialuronowego wypleniającego przestrzeń pomiędzy włóknami. Dzięki temu skóra ma gęstą, uporządkowaną strukturę. Od 25 roku życia ilość kolagenu i elastyny spada a z nią spada elastyczność skóry przez co powstają małe zapadnięcia- które z czasem się powiększają. Dodatkowo-działające czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie, słoneczne UV, rodzaj odżywiania się, styl życia oraz czynniki wewnętrzne takie jak płeć czy rodzaj cery sprzyjają powstawaniu zmarszczek.

Jednym z najbardziej efektywnych metod redukcji bruzd i zmarszczek statycznych jest stosowanie WYPEŁNIACZY– na bazie USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO. Niewielkie depozyty WYPEŁNIACZY podane podskórnie silnie nawilżają skórę redukując zmarszczki i bruzdy,
a ponadto powodują rozciągnięcie istniejących tam włókien kolagenowych, czego efektem jest pobudzenie syntezy nowych włókien kolagenowych i macierzy zewnątrzkomórkowej przez fibroblasty.

NAJCZĘŚCIEJ WYPEŁNIANE ZMARSZCZKI I BRUZDY:

BRUZDY NOSOWO WARGOWE – to pionowe fałdy skóry przebiegające symetrycznie od nasady nosa do obu kącików ust. Z reguły delikatne wgłębienie widoczne od 25 roku życia zaczynają się powiększać z upływem lat. Bruzdy dodają nam nawet 10 lat w naszym wyglądzie.

LINIE MARIONETKI – to bruzdy, które biegną symetrycznie od kącików ust do brody. Zaliczamy je do tzw. zmarszczek grawitacyjnych, które spowodowane są opadaniem skóry. Opadanie skóry jest efektem starzenia się skóry a zwłaszcza ubytku w niej kolagenu i elastyny które nadają elastyczności. Gdy się pojawiają, broda zaczyna wyglądać nieco sztucznie- tak jakby była ,,doklejona” –jak u marionetki- stąd nazwa. Linie marionetki nadają twarzy smutny wyraz i wizualnie dodatkowych kilka lat.

KURZE ŁAPKI – to zmarszczki które rozchodzą się promieniście od zewnętrznych kącików oczu. Na początku widoczne jako zmarszczki mimiczne, ale z czasem przechodzą w zmarszczki statyczne widoczne przez cały czas.

LWIA BRUZDA/ LWIA ZMARSZCZKA to pionowa bruzda czoła umiejscowiona pomiędzy brwiami. Powstaje wraz z wiekiem, jako efekt starzenia się skóry oraz częstego marszczenia czoła. Lwia bruzda jest zmarszczką zaliczaną do tzw. zmarszczek mimicznych . Z czasem, pogłębiająca się Lwia bruzda nadaje twarzy gniewnego, groźnego wyrazu która przypomina twarz lwa.

ZMARSZCZKI PALACZA – to niewielkie, pionowe wgłębienia w skórze wokół ust nad górną wargą, które należą do grupy zmarszczek mimicznych. Mogą pojawić się u każdego- nie tylko u palaczy jak sugeruje nazwa. Powstają zwykle w związku z naturalnym procesem starzenia się skóry, trzeba jednak pamiętać, że u niektórych osób proces ten rozpoczyna się wcześniej

ZMARSZCZKI POWIERZHNIOWE SKÓRY – to takie, które nie przekracza 0,05 mm głębokości. Takie maleńkie zmarszczki pojawiają się najczęściej wokół ust czy oczu. Pierwsze pojawiają sie po 25-30 roku życia, gdy fibroblasty zmniejszają produkcję kolagenu i elastyny (np.
w wyniku zmniejszenia się wydzielania estrogenów). Z czasem przekształcają się w zmarszczki głębokie i bruzdy.

KOMU POLECAMY ZABIEG?

WYPEŁNIACZE na bazie kwasu hialuronowego polecane są osobom, u których widoczne są

 • Zmarszczki i bruzdy na skórze
 • Wiotka ,,opadająca” skóra- wynikające ze starzenia lub fotostarzenia się skóry
 • Zmieniony owal twarzy
 • Postępujący proces starzenia się ust  i ich okolicy (zmniejszenie rozmiarów, zmarszczki, asymetria , spadek nawilżenia)

ZALETY ZABIEGU

 • Szybkie uzyskanie efektu naturalnego wyglądu
 • Młodszy wygląd- redukcja zmarszczek i bruzd
 • Poprawa owalu twarzy
 • Natychmiastowy efekt zabiegu
 • Wysoki profil bezpieczeństwa- bardzo niewielkie ryzyko powstania reakcji alergicznej
 • Długotrwały efekt zabiegu- około 12 miesięcy
 • Zabieg jest prawie bezbolesny

OPIS ZABIEGU

Konsultacja lekarska poprzedzająca zabieg przeprowadzona na miejscu przez Specjalistę medycyny estetycznej pozwala na zakwalifikowanie Pacjenta do zabiegu i na wspólne ustalenie oczekiwań. Sam zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed rozpoczęciem zabiegu Pacjent zostaje znieczulony preparatem w postaci kremu(EMLA , ANESDERM)- dzięki czemu zabieg jest praktycznie niebolesny a dyskomfort dla Pacjenta minimalny. W zależności od uwarunkowań i potrzeb pacjenta, podczas zabiegu stosowany jest najbardziej odpowiedni preparat. Podaje się w skórę właściwą lub podskórnie przy użyciu igły lub kaniuli. Powrót do codziennej aktywności po zabiegu jest natychmiastowy. Średni czas trwania zabiegu to około 30 min a czas spędzony w gabinecie to około 60 minut.

W miejscu zabiegu mogą powstać lekkie zaczerwienienie, delikatny obrzęk, niewielkie zasinienia które znikają samoistnie po jednym- kilku dniach od zabiegu.

W przypadku powstania działań niepożądanych należy zgłosić się niezwłocznie do lekarza przeprowadzającego zabieg

EFEKTY ZABIEGU

 • Redukcja bruzd i zmarszczek statycznych i mimicznych
 • Lifting skóry,
 • Poprawa owalu twarzy,
 • Nawilżenie, modelowania i powiększania ust

PRZECIWWSKAZANIA

 • Okres ciąży  i karmienia piersią
 • Infekcje i/lub stany zapalne skóry
 • Alergia na którykolwiek składnik preparatu
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Tendencja do tworzenia bliznowców
 • Choroba nowotworowa

ZALECENIA PO ZABIEGU Z KWASEM HIALURONOWYM

Aby uzyskać maksymalny efekt zabiegu i  uniknąć  ewentualnych powikłań  konieczne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych:

 • Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać obszar zabiegu w szczególnej czystości-nie dotykać go
 • Przez 12 godzin nie należy nakładać makijażu
 • Przez pierwsze 48 godzin nie należy pływać ani uprawiać forsownych ćwiczeń fizycznych
 • Przez pierwsze 2 tygodnie, a zwłaszcza przez pierwsze 2 dni po zabiegu należy unikać wahań temperatury- unikać sauny, kriokomory, opalania się, solarium
 • Przez 4 tygodnie nie należy poddawać się zabiegom laseroterapii, które mogłaby doprowadzić do biodegradacji wypełniacza

POLECANE PREPARATY

WYPEŁNIACZE NA BAZIE USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO:

Obraz1

STYLAGE (S, M, L)

WYPEŁNIACZE NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO
O RÓŻNYM STOPNIU USIECIOWANIA DO WYPEŁNIANIA ZMARSZCZEK I BRUZD

REKOMENDOWANA LICZBA ZABIEGÓW:
1 zabieg średnio co 12 miesięcy

Restylane_Fillers_Resized for page

RESTYLANE

WYPEŁNIACZE NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO
O RÓŻNYM STOPNIU USIECIOWANIA DO WYPEŁNIANIA ZMARSZCZEK I BRUZD

REKOMENDOWANA LICZBA ZABIEGÓW:
1 zabieg średnio co 12 miesięcy

WYPEŁNIACZE NA BAZIE USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO W POŁĄCZENIU Z AMINOKWASAMI

NEAUVIA RHEOLOGY

LIKWIDUJE PIERWSZE OZNAKI STARZENIA SIĘ SKÓRY. POMAGA USUNĄĆ ZMARSZCZKI, ODMŁODZIĆ DŁONIE, SKORYGOWAĆ KSZTAŁT UST.

REKOMENDOWANA LICZBA ZABIEGÓW:
1 zabieg średnio co 12 miesięcy