GODZINY PRACY:
pon-pt: 9:00 – 20:00
sob: 10:00 – 14:00

INFORMACJE I ZAPISY:
 600 47 42 99 | 517 10 88 58
p.m.bycul@gmail.com

ADRES:
ul. Panewnicka 212/1
40-772 Katowice

Twój problem od A do Z

STREFA TWARZY

BLIZNY POTĄDZIKOWE to zmiany skórne, które powstają w wyniku uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniu jej fragmentu nową włóknistą tkanką łączną. Uszkodzenie to jest pozostałością trądziku – czyli przewlekłej choroby skóry która dotyczy tzw. aparatu włosowo- łojotokowego.

Trądzik może powstać w każdym wieku i dotyczyć nawet 8% naszej populacji, 90% osób chorych na trądzik ma blizny potrądzikowe. Blizny te mają postać wgłębień, zapadnięć, a nawet kraterów o nieregularnych kształtach, różnej oraz różnej głębokości i wielkości. Nieleczone z wiekiem mogą się pogłębiać i być coraz bardziej widoczne. Wyróżniamy kilka typów blizn potrądzikowych:

• Blizny przerostowe – mają postać grubych, twardych, wypukłych guzków;
• Blizny zanikowe – mają postać pofałdowanej skóry lub wgłębień o różnej głębokości
i wielkości;
• Przebarwienia skóry – różowe lub jasnobrązowe plamy na skórze.

Główną przyczyną powstania blin potrądzikowych jest nieprawidłowe leczenia trądziku lub nieodpowiednia pielęgnacja skóry – w wyniku czego dochodzi do powstania miejscowego zakażenia bakteryjnego i stanu zapalnego a efektem tego nieprawidłowy proces gojenia.

POLECANE ZABIEGI:

Ø AMINOKWASOWA TERAPIĄ ZASTĘPCZA
Ø STYMULATORY KOLAGENU
Ø SKINBOOSTERY
Ø MIKRONAKŁUCIA – DERMAPEN
Ø LASER FRAKCYJNY CO2
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA

BRUKSIZM to niekontrolowane zaciskanie zębów lub/i zgrzytanie zębami. Jest to problem, który dotyka coraz więcej pacjentów na świecie. Etiopatogeneza BRUKSIZMU nie jest w pełni wyjaśniona, przyjmuje się że główna przyczyna są stres, wzmożone napięcie mięśniowe lub zmiany w układzie nerwowym.

W przypadku BRUKSIZMU zaciskanie zębów jest nawet 10 razy silniejsze niż u osób zdrowych.  Nieleczony BRUKSIZM  może być przyczyną wielu problemów, takich jak zniszczenie zębów, choroby stawów skroniowo-żuchwowych czy też ból głowy i pleców.

Choroba jest czasem rozpoznawana podczas badania dentystycznego ponieważ zauważalne są starcie zębów na powierzchniach siecznych i żujących oraz wybroczyny i zgrubienia śluzówki na wysokości żujących zębów bocznych i przerost mięśni żwaczy. Zmiany te mogą nadawać twarzy pacjenta kwadratowy kształt. Dodatkowo podczas zaciskania zębów często słyszalne są odgłosy ze stawów skroniowo-żuchwowych. Nieleczony BRUKSIZM  prowadzi z czasem do nasilenia objawów.

Leczenie BRUKSIZMU  jest trudne i wieloetapowe. W czasie leczenie lekarze stosują  toksynę botulinową ,   szyny relaksacyjne powodujące zmianę położenia żuchwy i ostatecznie spadek napięcia mięśni żucia czy psychoterapia pozwalająca na unikanie stresu.

Metoda leczenia przy zastosowaniu TOKSYNY BOTULINOWEJ polega na miejscowym podaniu preparatów bezpośrednio w mięsnie -żwacze. Zabieg prowadzi do zahamowania uwalniania przekaźnika nerwowego (acetylocholiny ) w zakończeniach nerwowych, w wyniku czego dochodzi do zahamowania nadmiernego działania tych mięśni.

Efekty zabiegu pojawiają się w przeciągu maksymalnie 2 tygodni a problem z nadmiernym zaciskaniem szczęk jest rozwiązany nawet przez rok.

POLECANE ZABIEGI :

Ø TOKSYNA BOTULINOWA (TZW. BOTOX)

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i najcieńsza ze wszystkich okolic ciała człowieka (czterokrotnie cieńsza od przeciętnej grubości skór reszty ciała) dlatego mogą prześwitywać przez nią naczynia krwionośne powodując powstawanie nieestetycznych zasinień, z czasem coraz większych ponieważ skóra starzeje się i robi się coraz bardziej cienka.

Powstające CIENIE POD OCZAMI prowadzą do zwiększania poczucia dyskomfortu i braku poczucia własnej atrakcyjności. Ich powstanie może być czasem uwarunkowane genetycznie ale częściej są wynikiem działania wielu czynników zewnętrznych – takich jak niewyspanie, bezsenność, zmęczenie lub wycieńczenie organizmu, nadmiar ekspozycji na słońce (przebarwienia lub zaburzenia pigmentacji), palenie papierosów, stres, nadmiar spożywania alkoholu i kofeiny, alergia na kosmetyki lub sierść zwierząt oraz przyjmowania niektórych leków np. tabletek antykoncepcyjnych.

Cienie pod oczami mogą być także objawem reakcji alergicznej np. na składniki kosmetyków, sierść zwierząt lub kurz. Należy pamiętać że cienie pod oczami bywają objawem wieku chorób ogólnoustrojowych, takich jak:

o Niedoczynność tarczycy
o Choroby wątroby
o Choroby nerek
o Choroby śledziony
o AZS-atopowe zapalenie skóry
o Zapalenie skórno –mięśniowe
o Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa
o Anemia, niedożywieniem odwodnienie
o Nadciśnienie tętnicze

POLECANE ZABIEGI:

Ø  BIOREWITALIZACJA SKÓRY OKOLICY OCZU PREPARATMI KWSAU HIALURONOWEGO LUB KOMPLEKASAMI BIOREWITALIZUJĄCYMI
Ø PEPTYDY BIOMIMETYCZNE
Ø POLINUKLEOTYDY
Ø FIBRYNA BOGATOKOMÓRKOWA I OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
Ø NICI REWITALIZUJĄCE
Ø AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA

DOLINA ŁEZ to zagłębienie w skórze pod okiem (przypominające dolinę) biegnące od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka czyli wzdłuż spływania łez- stąd nazwa.

Powstaje z wiekiem w związku z zanikiem tkanki podskórnej i wiotczeniem skóry (utraty przez nią gęstości) w okolicach oczu. Zanik podściółki tłuszczowej powoduje zapadanie się okolic oczodołów i przyśrodkowej części policzków lub przesunięcie tkanki tłuszczowej znajdującej.

Procesy starzenia zachodzą także pod skórą i powodują wiotczenie mięśni i powięzi, które stanowią swoistą podporę oczodołu i policzków.

Powstająca dolina łez pozbawia naszej twarzy blasku a dodaje zmęczonego wyglądu. Dolina łez czasem nie wynika ze starzenia się skóry ale może być też tzw. cechą osobnicza i powstawać nawet u ludzi młodych

Jak możemy ją zlikwidować?

Poprzez wypełnienie jej tzw. WYPEŁNIACZAMI preparatami na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, czy też przy użyciu NICI WYPEŁNIAJĄCYCH PDO

Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do roku.

POLECANE ZABIEGI:

Ø WYPEŁNIENIE PRZY UŻYCIU WYPEŁNIACZY
Ø WYPEŁNIANIE PRZY UŻYCIU NICI LIFTINGUJĄCYCH PDO

KURZE ŁAPKI to charakterystyczne zmarszczki mimiczne które  przebiegają promieniście od zewnętrznego kącika oka – wyglądem swym przypominając  łapki kury- stąd nazwa. 

Zmarszczki  wokół oczu uwidaczniają się wraz z wiekiem i  są pierwszą oznaką starzejącej się skóry. Pojawiają się wcześnie  – około 25 roku życia – bo tam  skóra jest najcieńsza . Gdy skóra jest młoda  to  jest mocna i elastyczna, ale gdy z wiekiem spada w niej zawartości włókien kolagenowych i elastynowych oraz kwasu hialuronowego to robi się cienka, sucha, wiotka  i pomarszczona.

Dodatkowo-działające czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie słoneczne UV, palenie tytoniu, używanie złych jakościowo kosmetyków, rodzaj odżywiania się, styl życia oraz czynniki wewnętrzne takie jak płeć, rodzaj cery potęgują proces powstawania zmarszczek.

POLECANE ZABIEGI:

Ø AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA
Ø NICI REWITALIZUJĄCE PDO
Ø ALTERNATYWA DLA BOTOXU
Ø WYPEŁNIACZE NA BAZIE USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO
Ø KOLAGEN, STYMULATORY KOLAGENU
Ø HIFU
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGOWA
Ø TOKSYNA BOTULINOWA TZW. BOTOX
Ø STYMULATORY TKANKOWE

LINIE MARIONETKI to bruzdy, które biegną od kącików ust(po obu stronach) do brody. Zaliczamy je do tzw. zmarszczek grawitacyjnych, które spowodowane są opadaniem skóry. Opadanie to jest efektem  starzenia się skóry a zwłaszcza z postępującym deficytem kolagenu i elastyny- które odpowiedzialne są za jej sprężystość .

Gdy się pojawiają, broda zaczyna wyglądać nieco sztucznie- tak jakby była ,,doklejona” –tak jak u marionetki- u której dolna część twarzy poruszana jest poprzez pociąganie za sznurki. Linie marionetki nadają twarzy smutny wyraz i wizualnie dodatkowych kilka lat.

Czy możemy się ich pozbyć?

Tak przy użyciu WYPEŁNIACZY na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, STYMULATORÓW TKANKOWYCH, zabiegu WOLUMETRII, HIFU, RADIOFREKFENCJI (RF)MIKROIGŁOWEJ,  NICI  LIFTINGUJĄCYCH  czy PEELINGÓW skórnych.

POLECANE ZABIEGI :

Ø WYPEŁNIANIE PREPARATAMI NA BAZIE USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO
Ø WYPEŁNIANIE BRUZD PRZY UŻYCIU NICI WYPEŁNIAJĄCYCH PDO
Ø LIFTING TWARZY PRZY UŻYCIU NICI LIFTINGUJĄCYCH PDO LUB REWITALIZUJACYCH PDO
Ø PEELINGI SKÓRNE
Ø STYMULATORY TKANKOWE
Ø WOLUMETRIA
Ø HIFU
Ø RADIOFREKFENCJA (RF)
Ø KOLAGEN, STYMULATORY KOLAGENU

LWIA BRUZDA/ LWIA ZMARSZCZKA to pionowa bruzda czoła umiejscowiona pomiędzy brwiami.

Powstaje wraz z wiekiem, jako efekt starzenia się skóry oraz częstego marszczenia czoła. Lwia bruzda jest zmarszczką zaliczaną do tzw. zmarszczek mimicznych . Z czasem, pogłębiająca się Lwia bruzda nadaje twarzy gniewnego, groźnego wyrazu która przypomina twarz lwa.

Czynnikami, które wpływają na powiększenie LWIEJ BRUZDY są:

  • Uwarunkowania genetyczne
  • Działanie promieni słonecznych UVA /UVB
  • Palenie papierosów(dym papierosowy )
  • Długotrwały stres
  • Nawyki, tiki- marszczenie czoła, mrużenie oczu

 

POLECANE ZABIEGI:

Ø TOKSYNA BOTULINOWA
Ø ALTERNATYWA DLA BOTOXU – TERAPIA PEPTYDOWA
Ø WYPEŁNIANIE PREPARATAMI NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO
Ø NICI REWITALIZUJĄCE PDO
Ø NICI WYPEŁNIAJĄCE PDO
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA
Ø MEZOTERAPIA (kwas hialuronowy, koktajle rewitalizujące)
Ø AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA

OBRZĘKI DOLNYCH POWIEK / WORKI POD OCZAMI są zwykle wynikiem zastoju limfy w tkankach podskórnych. Do najczęstszych możemy zaliczyć:

• Skłonność dziedziczna
• Nieregularny tryb życia(zła dieta, alkohol, palenie, nieprzespane noce)
• Siedzący tryb życia (limfa krąży wolniej, produkty przemiany materii nie są odprowadzane do naczyń chłonnych, lecz gromadzą się w tkance podskórnej)
• Częste opalanie się
• Choroby serca, układu krążenia, nerek czy tarczycy – w następstwie których w organizmie dochodzi do zatrzymywania się wody w organizmie powodując obrzęki)
• Alergie
• Starzenie się organizmu gdy spada napięcie mięśnia okrężnego oka i słabną również tkanki wokół niego.

Jak zredukować problem obrzęków?

Do najbardziej skutecznych metod zaliczamy – TERAPIĘ PEPTYDOWĄ-  czyli zastosowanie preparatów zawierających tzw. peptydy bio-mimetyczne – które podawane są śródskórnie za pomocą delikatnych wstrzyknięć metodą MEZOTERAPII IGŁOWEJ. PEPTYDY BIOMIMETYCZNE poprawiają mikrokrążenie, uszczelniają naczynia limfatyczne , hamują powstawanie tkanki tłuszczowej i powodują rozpad już istniejącej tkanki tłuszczowej. Skuteczną metodą jest także STYMULACJA skóry okolicy oczu przy użyciu POLINUKLEOTYDÓW- które stymulują syntezę kolagenu, nawilżają i działają  antyoksydacyjnie.  Warto wspomnieć o zabiegach z FIBRYNĄ BOGATOKOMÓRKOWĄ i OSOCZEM  BOGATOPŁYTKOWYM.   Skuteczną metodą może być również śródskórne podanie NICI BIOREWITALIZUJACYH PDO metodą tzw. ,,szwu materacowego”. 

Oprócz powyższych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej warto skorzystać z DRENAŻU LIMFATYCZNEGO- czyli specjalnego rodzaj masażu, który poprawia przepływ limfy i innych płynów tkankowych który redukuje obrzęki.

POLECANE ZABIEGI:

Ø DRENAŻ LIMFATYCZNY
Ø TERAPIA PEPTYDOWA
Ø NICI BIOREWITALIZUJĄCE PDO
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA
Ø LASER FRAKCYJNY CO2

OPADAJĄCE POWIEKI GÓRNE I BRWI tzw. PTOZA – są bardzo widocznym defektem kosmetycznym jak ale czasem objawem chorobowym Najczęstszym powodem opadanie powiek jest starzenie się organizmu. Już po 25. roku życia zmniejsza się ilość włókien kolagenowych w skórze, w wyniku czego ta traci swoją jędrność i sprężystość. Najbardziej widoczne jest to w tych miejscach, w których skóra jest najcieńsza, a wiec pod oczami lub na powiekach. Z czasem słabną też mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi i problem opadającej górnej powieki staje się bardziej widoczny.

Do Innych powodów zaliczamy:

• Nadmiar skóry powieki górnej,
• Ukształtowanie twarzy w którym następuje osłabienie mięśnia dźwigacza powieki,
• Uszkodzenie nerwu okoruchowego lub jądra nerwu w mózgu
• Stosowanie niewłaściwie dobranych szkieł kontaktowych
• Cukrzyca lub innym choroby towarzyszące

Jak rozwiązać problem opadających brwi?

Nieoperacyjnie lub operacyjnie. Do metod nieoperacyjnych zaliczamy wypełnianie brwi i czoła usieciowanym kwasem hialuronowym, unoszenie brwi dzięki za pomocą  nici liftingujących, delikatnym obstrzykiwaniu toksyną botulinową czy zastosowanie zabiegów silnie napinających skórę takich jak  HIFU,   RF-mikroigłowy czy PLAZMA. 

Do metod operacyjnych zaliczamy BLEFEROPLASTYKĘ – kosmetyczną korekcję zarówno górnych jak i dolnych powiek. Idealnymi kandydatami do chirurgicznej korekcji powiek są osoby ogólnie zdrowe, bez zaburzeń psychicznych oraz Ci którym należy poszerzyć pole widzenia. Zabieg nie jest wskazany u osób, które mają problemy z nadczynnością tarczycy, cierpią na niewydolność gruczołów łzowych, mają nadciśnienie lub chorują na serce.

POLECANE ZABIEGI:

Ø NICI LIFTINGUJĄCE PDO które unoszą brwi i górne powieki
Ø TOKSYNA BOTULINOWA
Ø WYPEŁNIANIE BRWI PREPARATAMI NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO
Ø BLEFEROPLASTYKA
Ø HIFU
Ø RADIOFREKFENCJA (RF)MIKROIGŁOWA
Ø PLAZMA

Komórki skóry tworzą się przez całe życie. Proces ich tworzenia zaczyna się w głębszych warstwach skóry przechodząc stopniowo do warstw zewnętrznych . U młodych ludzi proces regeneracji skóry twarzy trwa około 2 tygodni, a skóry całego ciała około miesiąca.

U starszych osób wraz z wiekiem proces syntezy składników skóry odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność – kolagen, elastyna – zmniejsza się a proces regeneracji skóry spowalnia w związku z tym proces starzenia jest coraz bardziej widoczny- skóra wiotczeje robi się coraz cieńsza, sucha i pojawiają się coraz głębsze zmarszczki i przebarwienia. Za proces starzenia się skóry w dużym stopniu odpowiada także działanie promieni słonecznych.

ZABIEGI REGENERACYJNE polegają na nawilżeniu skóry, dostarczeniu skórze różnych brakujących składników jak-aminokwasy, witaminy, mikroelementy oraz pobudzaniu fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny

POLECANE ZABIEGI:

Ø AMINOKWASOWA TERAPIĄ ZASTĘPCZA
Ø MEZOTERAPIA
Ø NICI REWITALIZUJĄCE PDO- REWITALIZACJA SKÓRY
Ø SKINBOOSTERY
Ø TERAPIA POLINUKLEOTYDOWA
Ø WYPEŁNIACZE NA BAZIE USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO
Ø MIKRO-NA KŁUCIA- DERMAPEN
Ø HIFU
Ø RADIOFREKFENCJA (RF)MIKROIGŁOWA
Ø PLAZMA

TKANKA TŁUSZCZOWA jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Komórki tłuszczowe stanowią prawie połowę komórek mózgowych i są ważnym składnikiem większości pozostałych komórek organizmu. Tłuszcz jako energia potrzebny jest we wszystkich procesach zachodzących w naszym organizmie, zabezpiecza wszystkie organy wewnętrzne przed fizycznymi uszkodzeniami, jest niezbędny do przyswajania różnych witamin.

NADMIAR TKANKI TŁUSZCZOWEJ może być dla organizmu bardzo szkodliwa. Istnieje wiele przyczyn nadmiernego gromadzenia się tłuszczu:

• Skłonność dziedziczne
• Zmniejszenie przemiany materii w okresie menopauzy
• Choroby endokrynologiczne np. niedoczynność tarczycy lub stosowanie środków hormonalnych
• Choroby Centralnego Układu Nerwowego
• Niewłaściwe odżywianie
• Mało aktywny tryb życia

POLECANE ZABIEGI:

Ø REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ METODĄ LIPOLIZY INIEKCYJNEJ
Ø TERAPIA PEPTYDOWA METODĄ MEZOTERAPII
Ø STYMULATORY TKANKOWE
Ø HYBRYDY KWASU HIALURONOWEGO
Ø HIFU
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA

PRZEBARWIENIA SKÓRNE polegają na miejscowym, nadmiernym nagromadzeniu się w skórze melaniny-brązowego barwnika skóry czego efektem jest pojawienia się brunatnych plam o różnej wielkości. Przyczyny takiej sytuacji mogą mieć różne podłoże:

• Dziedziczne (genetyczne) – takie jak np. piegi
• Związane ze starzeniem się organizmu– tzw. plamy starcze czy soczewicowate
• Polekowe – po niektórych antybiotykach, lekach przeciwzapalnych
• Pozapalne – po ustępowaniu procesu zapalnego
• Hormonalne – tzw. melasma

POLECANE ZABIEGI:

Ø KURACJE DEPIGMENTUJĄCE
Ø PEPTYDOWA TERAPIA SKÓRY
Ø PEELINGI
Ø LASER FRAKCYJNY C02
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA

ROZSZERZONE PORY SKÓRY przejawiają się widoczną nierównomierną i “podziurawiona” struktura skóry twarzy. To defekt kosmetyczny bardzo typowy dla osób mających problem z przetłuszczającą się skórą- tłustą lub mieszaną.

Rozszerzone pory nadają naszej skórze nieestetycznego wyglądu,
zmęczenia i postarzają nas. Pory skóry są anatomicznym ujściem dla włosa, potu, łoju i łuszczących się komórek naskórka i umożliwiają wydzielenie substancji toksycznych dzięki czemu skóra działa prawidłowo. W pewnych sytuacjach w porach może zacząć zalegać nadmierna ilość sebum, złuszczonego naskórka oraz zanieczyszczeń, która spowoduje rozszerzanie się kanalików gruczołów łojowych, a tym samym powstawanie efektu rozszerzonych porów.

Kiedy mamy do czynienia z tym problemem?

• Przy nieodpowiedniej pielęgnacji skóry,
• Po przebytym trądziku
• W sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych
• W sytuacji predyspozycji genetycznych

Do metod które pozwalają nam zmniejszyć lub nawet pozbyć się rozszerzonych porów możemy zaliczyć MEZOTERAPIĘ IGŁOWĄ, MIKRONAKŁUCIA przy użyciu dermapenu lub dermarollera l MIKRODERMOABRAZJĘ. Skuteczne mogą być PEELINGI (1-2 razy w tygodniu)- –które złuszczając naskórek pozwalają dokładnie oczyścić zanieczyszczone pory- zalegającymi w skórze warstwami sebum, martwych komórek naskórka oraz innych zanieczyszczeń.

Warto spróbować jeden z zabiegów kuracji przeciw przebarwieniowej – COSMELAN- który oprócz działania na przebarwienia skórne, przywraca równowagę skóry tłustej i mieszanej, zmniejszając wielkość rozszerzonych porów.

Bardzo skuteczny jest też laser frakcyjny.

POLECANE ZABIEGI:

Ø MIKRODERMABRAZJA
Ø MIKRONAKŁUCIA- DERMAPEN, DERMAROLLER
Ø MEZOTERAPIA
Ø LASER FRAKCYJNY C02
Ø PEELINGI
Ø KAWITACJA ULTRADŹWIĘKOWA / peeling kawitacyjny czyli dogłębne oczyszczenie skóry przy użyciu fal ultradźwiękowych. Dostają się one do wnętrza skóry i tam ją oczyszczają. Kawitacja ultradźwiękowa doskonale eliminuje zaskórniki i rozszerzone pory.
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA

SUCHA SKÓRA TWARZY i ciała to bardzo częsty problem kosmetyczny . Zwykle objawia się szorstkością, zaczerwienieniem oraz nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia, złuszczanie czy uporczywego świądu. Przesuszona skóra bardzo szybko traci jędrność i ładny wygląd.

Wysuszenie skóry może być efektem nieprawidłowej pielęgnacji skóry, nadmiernym wystawianiu na promienie słoneczne, ale czasem tez objawem wielu chorób ostrych i przewlekłych takich jak cukrzyca, zespół stopy cukrzycowej , nadczynność tarczycy, atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca.

Aby utrzymać suchą skórę w jak najlepszej kondycji, należy zadbać o jej odpowiedni poziom –jej stałe nawilżenie i natłuszczenie. Nie możemy bagatelizować objawów suchej skóry, ponieważ, wrażliwa skóra jest też dużo bardziej podatna na uszkodzenia oraz rozwój groźnych chorób (np. egzemę,
liszaje)

Ponieważ SUCHA SKÓRA szybciej ulega procesom starzenia się, ważne jest:

• Odpowiednie jej nawilżanie zarówno ,,od środka”(MEZOTERAPIA, MEZOLIFTING ) jak i z zewnątrz ( picie 1,5 -2 litrów wody na dobę)
• Odpowiednie odżywianie – zaleca się dietę bogata w owoce i warzywa,
• Stosowanie preparatów wyłącznie hipoalergicznych które łagodzą podrażnienia, natłuszczają skórę i tworząc tłuszczowy ,,opatrunek” okluzyjny zatrzymujący wodę, mydła, szampony o pH neutralnym dla skóry.
• Stosownie kremów z filtrem UV
• Intensywne natłuszczanie zimą

Warto też poddać się zabiegom kosmetycznym lub medycyny estetycznej- Zabiegi nawilżające dla skóry suchej można przeprowadzać przez cały rok ale zwłaszcza pod koniec lata i jesienią – kiedy to skóra wymaga intensywnej regeneracji po lecie i jako przygotowanie skóry do zimy.

POLECANE ZABIEGI

Ø MEZOTERAPIA IGŁOWA PREPARATAMI ZAWIERAJĄCYMI
Ø NIEUSIECIOWANY KWAS HIALURONOWY
Ø KOMPLEKSY BIOREWITALIZUJACE- nawilżenie skóry
Ø MEZOLIFTING – głębokie nawilżenie skóry
Ø MIKRONAKŁUCIA- DERMAPEN, DERMAROLLER

Aby zapobiegać takim powikłaniom należy stosować pielęgnację nawilżająco-natłuszczającą.

TŁUSTA SKÓRA jest zazwyczaj cechą dziedziczną. Rozwija się na skutek nadczynności gruczołów łojowych skóry i charakteryzuje się:

Ø Nadmiernym wydzielaniem łoju
Ø Rozszerzonymi porami ( ujściami mieszków włosowych)
Ø Słabym ukrwieniem
Ø Zaskórnikami
Ø Pokryciem warstwą tłuszczu

Zaletą tłustej twarzy jest to, że wolniej podlega procesom starzenia , dobrze reaguje też na zmienne warunki atmosferyczne takie jak mróz, wiatr czy deszcz. Wadą jest to że zwiększa ryzyko pojawienia się zmian trądzikowych .a z czasem związanymi z nimi powikłań np. blizn.

Jak dbać o TŁUSTĄ SKÓRĘ?

Aby nie spowodować podrażnień skóry do oczyszczania twarzy należy unikać mydła a stosować żele myjące, emulsje oczyszczające, toniki bezalkoholowe. Można przemywać twarz w wodzie mineralnej i wycierać twarz ręcznikami papierowymi. Cera tłusta wymaga ponadto specjalnego sposobu
nawilżania i stosowania kremów, żelów oraz maści, które będą hamować wydzielanie sebum i będą matowić cerę.

Zabiegi ,,odtłuszczania” skóry polegają na zaczopowaniu ujść gruczołów łojowych, redukcji produkcji nadmiaru sebum z porów i mieszków włoskowych, regeneracji skóry i poprawieniu jej zewnętrznego wyglądu.

Aby oczyścić zanieczyszczoną cera łojotokową warto spróbować PEELINGÓW medycznych – takich jak

PRX T33N czy PEELING albo peelingów kawitacyjnych z ultradźwiękami

POLECANE ZABIEGI:

Ø PEELINGI
Ø PEELING KAWITACYJNY Z ULTRADŹWIĘKAMI
Ø MIKRODERMABRAZJA Z BIOSTYMULACJĄ LASEROWĄ

Pełne, zmysłowe USTA – kto nie chciałby takich mieć?

To jeden z elementów naszej urody który przyciąga uwagę płci przeciwnej. Powiększenie i modelowanie ust przeznaczone jest dla osób, które nie są zadowolone z ich kształtu lub/i wielkości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych osób korekta dotyczy z reguły zbyt mało wykształconej wargi górnej lub wargi dolnej, nierównego konturu lub ich asymetryczności. U osób dojrzałych (z reguły po 4o roku życia) i starszych dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem i zanikiem czerwieni wargowej.

W zależności od oczekiwanego efektu możliwe jest ich delikatne odświeżenie lub bardziej wydatne wymodelowania. Zabiegami medycyny estetycznej przywracamy ustom jej naturalny kształt, nawilżenie i odmłodzenie.

MODELOWANIE , POWIĘKSZANIE, NAWILŻENIE UST -dzięki zastosowaniu WYPEŁNIACZY zawierających usieciowany kwas hialuronowy usta po zabiegu są nawilżone, odzyskują naturalny kolor, oraz pierwotną jędrność. Mogą powiększyć swoją objętość w zależności od potrzeb.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jest bezpieczny i prawie bezbolesny. Rezultaty są widoczne od razu po zabiegu i mogą utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy

ZABIEG POWIEKSZANIA, MODELOWANIA I NAWILŻANIA UST może być wykonany u pacjentów w każdym wieku , zarówno kobiet jak i mężczyzn

POLECANE ZABIEGI:

Ø WYPEŁNIANIE, MODELOWANIE LUB NAWILŻANIE UST PREPARATAMI NA BAZIE USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO

Jędrność skóry tak zwyczajna w młodości niestety zmniejsza się stopniowo z wiekiem. Spoistość i sprężystość skóry wynika z dużej zawartości w skórze białek strukturalnych kolagenu i elastyny i włókien retikulinowych produkowanych przez komórki skóry-FIBROBLASTY. Za jej jędrność odpowiadają głównie włókna kolagenowe, które są bardzo odporne na rozciąganie.

Włókna elastynowe wspomagają zachowanie jej kształtu, a włókna retikulinowe tworząc delikatną siateczkę wspomagają- utrzymując we właściwym położeniu struktury skóry. Dzięki kolagenowi i elastynie skóra wykazuje plastyczną zdolność do odkształcania się, rozciągania i dostosowywania do różnych warunków.

Z wiekiem fibroblasty wytwarzają mniej kolagenu i elastyny w związku z czym SKÓRA stopniowo WIOTCZEJE. Coraz mniej w niej też kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za wiązanie wody czego efektem jest wysuszanie się skóry.

Pierwsze objawy starzenia zaczynają być widoczne na twarzy już po 25. roku życia – od tego czasu co roku o 1-1,5 % spada poziom kolagenu w skórze, tak wiec w wieku lat 40 objawy są bardzo widoczne – najpierw wokół oczu bo tam skóra jest najcieńsza, Potem kolejne zmarszczki – na czole, bruzdy nosowo-wargowe, zmienia się owal twarzy – opadają brwi, powieki i policzki, tworząc nieestetycznie wyglądające chomiki.

Nadmierne słońce, zła dieta, brak odpowiedniej pielęgnacji skóry ,duże wahania masy ciała, zanieczyszczenie powietrza palenie papierosów czy zaburzenia hormonalne jeszcze bardziej potęgują

POLECANE ZABIEGI:

Ø AMINOKWASOWA TERAPIĄ ZASTĘPCZA
Ø STYMULATORY KOLAGENU
Ø NICI REWITALIZUJĄCE PDO- REWITALIZACJA SKÓRY
Ø MEZOTERAPIA
Ø MIKRO-NA KŁUCIA- DERMAPEN, DERMAROLLER
Ø TERAPIA POLINUKLEOTYDOWA
Ø SKINBOOSTERY
Ø WYPEŁNIACZE NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA
Ø HIFU
Ø STYMULATORY TKANKOWE
Ø STABILIZOWANE KOMPLEKSY HYBRYDOWE

Na owłosionej głowie człowieka znajduje się średnio około 100 – 150 tys. włosów, z czego 200 – 300 włosów przypada na centymetr kwadratowy owłosionej skóry. Włosy rosną szybko około 1-1,5 cm miesięcznie czyli 0,3 – 0,5 mm/dobę. Codziennie tracimy średnio ok. stu włosów ale na miejscu tego, który wypadł, wyrasta następny. Jeśli jednak straty są większe możemy mówić o łysieniu.

WYPADANIE WŁOSÓW/ ŁYSIENIE-jego najczęstsza przyczyna leży z reguły po stronie hormonalnej lub genetycznej. To właśnie geny decydują o wrażliwości mieszków włosowych na testosteron.

ŁYSIENIE ANDROGENOWE – dotyczy aż 87% przypadków łysienia. Wpływ na to mają androgeny- hormony, do których należy testosteron. Gdy równowaga wytwarzania testosteronu zostaje zachwiana, przekształca się on w aktywną cząsteczkę (DHT) bezlitośnie niszczącą mieszki włosowe.

Łysienia typu hormonalnego polega na zmniejszeniu się mieszka włosowego, które jest połączone ze skracaniem fazy wzrostu włosów.

ŁYSIENIE MĘŻCZYZN o podłożu hormonalnym rozpoczyna się w 40-50. roku życia, zwykle od okolic zatok czołowych, potem szczytową częścią głowy.

ŁYSIENIE U KOBIET nasila się najczęściej po menopauzie, urodzeniu dziecka lub odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Nadprodukcja androgenów u kobiet może być wynikiem przebiegu chorób jajników lub nadnerczy .Wśród innych czynników możemy znaleźć uraz toksyczny, termiczny, choroby współistniejące np. niedoczynność i nadczynność tarczycy(przy niedoczynności włosy są cienkie, suche i mocno przerzedzone, przy nadczynności-łysienie uogólnione lub plackowate), choroby psychiczne, choroby układowe, choroby zakaźne, długotrwałe przyjmowanie różnych leków m. in. leków przeciwdrgawkowych czy hormonalnych.

ŁYSIENIE ROZLANE – czyli wypadanie włosów z całej powierzchni owłosionej skóry- może wystąpić u osób nadmiernie odchudzających się (przyjmujących poniżej 1000 kcal na dobę), stosujących diety ograniczone- np. jednoskładnikowe, bezmięsne, niskobiałkowe

POLECANE ZABIEGI:

Ø TERAPIA  BIOMIMETYCZNA- regeneracja skóry, stymulacja wzrostu włosów i
hamowanie wypadania włosów preparatami zawierającymi
Ø PEPTYDY BIOMIMETYCZNE w formie wypełniacza-Hamowanie wypadania włosów i pobudzanie ich odrostu wypełniaczem zawierającym peptydy biomimetyczne
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA
Ø OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP
Ø AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA (OSOBNO LUB W POŁCZENIU Z OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM)

Wraz z wiekiem nasza skóra się starzeje. To proces zaprogramowany w komórkach. Ubywa nam naturalnego kolagenu, elastyny i substancji międzykomórkowej wynikiem czego jest zmniejszenie objętość i elastyczności skóry. KOLAGEN to białko które nadaje skórze objętości i elastyczności i dzięki czemu skóra wygląda jędrnie i młodo. Brak kolagenu to brak napięcia skóry w której zaczynają powstawać zmarszczki i bruzdy które z czasem powiększają się.

Widoczny ubytek tkanki prowadzi do zmniejszenia się skóry a twarz z czasem przyjmuje smutny wyraz twarzy.

Twarz młodej osoby – patrząc z przodu- ma kształt litery V(tzw. Trójkąt piękna), jest jędrna i uśmiechnięta. W czasie starzenia się skóra jest mniej jędrna- powstają zmarszczki i bruzdy, policzki opadają, podbródek wiotczeje, zmniejsza się objętości skroni, zaburzają się proporcje i symetria, a owal twarzy twarz rozszerza się ku dołowi przyjmując kształt trójkąta z podstawą u dołu lub inaczej
rzecz ujmując odwróconej litery V.

Czy możemy temu zapobiec?

Tak, dzięki zabiegowi tzw. WOLUMETRII TWARZY- który pozwala na zmianę konturów twarzy bez ingerencji skalpela. Zabieg ma za zadanie korekcję kształtu twarzy tak aby nadać jej młodszy, bardziej harmonijny wygląd. W zabiegu stosujemy tzw. WYPEŁNIACZE – substancje na bazie kwasu hialuronowego o wysokim usieciowaniu ( o dużej gęstości i elastyczności ) lub rzadziej hydroksyapatytu. Wypełniacze podane śródskórnie lub podskórnie umożliwiają zahamowanieprocesu powstawania oznak starzenia skóry – powodując:

Ø Spłycenie zmarszczek i bruzd
Ø Wypełnienie zapadniętych policzków,
Ø Przywrócenie poprzedniej objętości,
Ø Wyrównanie konturów
Ø Podniesienie owalu twarzy- przywracają c odpowiednie proporcje twarzy, jej odświeżenie i odmłodzenie.

Efekt utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy.

POLECANE ZABIEGI:

Ø WOLUMETRIA TWARZY PREPARATAMI NA BAZIE USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO
Ø WOLUMETRIA PREPARATAMI NA BAZIE HYDROKSYAPATAYTU
Ø WOLUMETRIA PREPARATAMI NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO I HYDROKSYAPATAYTU
Ø LIFTING TWARZY PPRZY UŻYCIU NICI LIFTINGUJĄCYCH PD0 LUB REWITALIZUJACYCH PDO
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA
Ø HIFU

ZMARSZCZKI to podłużne – poziome lub pionowe zagłębienia na naszej skórze które uwidaczniają się wraz z wiekiem. Ich powstawaniu sprzyja nie tylko upływ czasu ale także wiele dodatkowych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Zmarszczki są pierwszą oznaka starzejącej się skóry.

Pierwsze pojawiają się w około 25 roku życia na skórze twarzy. Młoda skóra jest mocna a jej elastyczność zależy od dużej zawartości ilości włókien kolagenowych i elastynowych, oraz kwasu hialuronowego wypleniającego przestrzeń pomiędzy włóknami. Dzięki temu skóra ma gęstą, uporządkowaną strukturę. Od 25 roku życia ilość kolagenu i elastyny spada a z nią spada elastyczność skóry przez co powstają małe zapadnięcia- które z czasem się powiększają. Dodatkowo działające czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie, słoneczne UV, rodzaj odżywiania się, styl życia oraz czynniki wewnętrzne takie jak płeć, rodzaj cery sprzyjają powstawaniu zmarszczek.

Najlepszą strategią opóźnienia procesów starzenia w skórze i w całym organizmie są działania profilaktyczne. Najważniejsze z nich to unikanie promieniowania ultrafioletowego – stosowanie kremów z wysokim filtrem ochronnym UV, unikanie spożywania tytoniu, unikanie zanieczyszczeń powietrza stosowanie kosmetyków zawierających antyoksydanty, retinoidy i inne substancje aktywne, odpowiednia dieta, suplementacja antyoksydacyjna oraz zabiegi medycyny estetycznej.

Możemy rozróżnić kilka typów zmarszczek skóry:
• ZMARSZCZKI MIMICZNE-które powstają pod wpływem ruchów mięsni twarzy. Takie zmarszczki mimiczne znajdują się na czole, wokół oczu czy okolicy wokół ust
• ZMARSZCZKI STATYCZNE zwane GRAWITACYJNYMI – to zmarszczki stałe takie jak bruzdy
nosowo-wargowe, marionetki- opadające kąciki ust
• ZMARSZCZKI POSŁONECZNE zwane STRUKTURALNYMI- powstają w związku z nadmierną ekspozycja skóry na działanie promieni słonecznych
• ZMARSZCZKI SENNE – powstają na skutek układania twarzy na poduszce – powstają fałdy na skórze pod wpływem czasu kiedy śpimy

Jak z nimi walczyć?

Przy zmarszczkach mimicznych – TOKSYNA BOTULINOWA(BOTOX/AZZALURE) oraz WYPEŁNIACZE na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego rzadziej na bazie hydroksyapatytu wapnia; Peptydowa terapia skóry Przy zmarszczkach statycznych: Wypełniacze na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego; Terapia kolagenowa; Aminokwasowa terapia zastępcza, Rewitalizacja lub lifting Nićmi PDO lub PLLA; Mezezoterapia na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i kompleksów biorewitalizujących, Skinbboostery

PROPONOWANE ZABIEGI:

Ø AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA
Ø REDUKCJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH PRZY UZYCIU TOKSYNY BOTULINOWEJ
Ø ALTERNATYWA DLA BOTOXU 
Ø REDUKCJA BRUZD I ZMARSZCZEK STATYCZNYCH PREPARATAMI NA BAZIE USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO
Ø STYMULATORY KOLAGENU
Ø SKINBOOSTERY
Ø NICI PDO- BIOREWITALIZUJACE
Ø NICI PDO WYPEŁNIAJĄCE
Ø NICI PDOI LIFTINGUJĄCE
Ø LASER FRAKCYJNY CO2
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA
Ø HIFU
Ø STYMULATORY TKANKOWE

SKÓRA WOKÓŁ OCZU jest bardzo delikatna i najcieńsza ze wszystkich okolic ciała człowieka (czterokrotnie cieńsza od przeciętnej grubości skóry reszty ciała) jest wiec narażona na działanie różnych czynników . Zmarszczki powstają w wyniku starzenia się organizmu, braku odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny czy elastozy posłonecznej. Ich powstanie często wiążą się z poczuciem dyskomfortu i obniżeniem poczucia własnej atrakcyjności

POLECANE ZABIEGI:

Ø AMINOWASOWA TERAPIA ZASTEPCZA
Ø MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRY OKOLIC OCZU
Ø NICI BIOREWITALIZUJĄCE PDO
Ø SKINBOOSTERY – MEZOLIFTING- NAWILŻENIE I LIFTING SKÓRY OKOLIC OCZU
Ø STYMULATORY KOLAGENU
Ø RF MIKROIGŁOWA
Ø PLAZMA

ZMARSZCZKI PALACZA to niewielkie, pionowe wgłębienia w skórze wokół ust nad górną wargą i pod dolną wargą, które należą do grupy zmarszczek mimicznych. Mogą pojawić się u każdego- nie tylko u palaczy jak sugeruje nazwa. Powstają zwykle w związku z naturalnym procesem starzenia się skóry, trzeba jednak pamiętać, że u niektórych osób proces ten rozpoczyna się wcześniej. Częste napinanie mięśni mimicznych nad ustami sprawia, że skóra w tym rejonie twarzy wiotczeje szybciej , a dodatkowe czynniki jak niezdrowy tryb życia, nieodpowiednia dieta, brak stosowania odpowiednich kosmetyków, nadmierne opalanie się czy palenie tytoniu (dym papierosowy wysusza skórę i blokują proces jej regeneracji) mogą spowodować pojawienie się ich nawet już przed trzydziestką. Do innych czynników predysponujących powstawanie zmarszczek palacza należą: żucie gumy, picie z butelki, picie przez słomkę czy tak dziś popularne układanie ust w dzióbek przy robieniu zdjęć selfie. Żaden z tych czynników sam w sobie nie odpowiada za powstawanie zmarszczek palacza, chyba że przerodzi się w ,,niezdrowy” nawyk.

POLECANE ZABIEGI:

Ø TOKSYNA BOTULINOWA
Ø WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK ZA POMOCĄ WYPEŁNIACZY NA BAZIE USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO
Ø NICI BIOREWITALIZUJĄCE PDO
Ø LASER FRAKCYJNY CO2
Ø RADIOFEKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA

ZMARSZCZKI POWIERZHNIOWE SKÓRY to takie zmarszczki , które nie przekracza 0,05 mm głębokości. Takie maleńkie zmarszczki pojawiają się najczęściej wokół ust czy oczu,(kurze łapki).Pierwsze pojawiają się po 25-30 roku życia gdy fibroblasty zmniejszają produkcję kolagenu i elastyny. (np. w wyniku zmniejszenia się wydzielania estrogenów). Z czasem przekształcają się w zmarszczki głębokie i bruzdy. Aby zahamować ten , koniecznie jest stosowanie preparatów zawierających retinol oraz Vit. C lub poddawanie się zabiegom z zakresu Medycyny estetycznej

POLECANE ZABIEGI:

Ø AMINOKWASOWA TERAPIĄ ZASTĘPCZA
Ø STYMULATORY KOLAGENU
Ø MEZOTERAPIA- REGENERACJA, WZMOCNIENIE I NAWILŻENIE SKÓRY PRZY UŻYCIU NIEUSIECIOWANEGO KWAS HIALURONOWY LUB W KOMBINACJACH Z INNYMI SUBSTANCJAMI REWITALIZUJACYMI
Ø MIKRO-NAKŁUCIA- DERMAPEN, DERMAROLLER
Ø NICI REWITALIZUJĄCE PDO- REWITALIZACJA SKÓRY
Ø PEPTYDY BIOMIMETYCZNE
Ø PEELINGI SKÓRNE
Ø TERAPIA POLINUKLEOTYDOWA
Ø SKINBOOSTERY
Ø WYPEŁNIACZE NA BAZIE USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO
Ø RADIOFREKFENCJA (RF)MIKROIGŁOWA

STREFA CIAŁA

GOJENIE RAN jest procesem składającym się z 3 etapów:
Ø Faza pierwsza- to faza reakcji zapalnej- w której następuje migracja komórek takich jak makrofagi, granulocyty i monocyty
Ø Faza druga – to faza proliferacji – w której w/w komórki ulegają przekształceniu w fibroblasty które zaczynają produkować kolagen i angiogenezy- w której zaczynają tworzyć nowe naczynia krwionośne – powstaje blizna
Ø Faza trzecia –to faza modelowania i przebudowy- podczas której powstała blizna mięknie i blednie.
Okres powstawania i modelowania blizny trwa nawet około roku
Czasami okres powstania blizny nie zawsze przebiega w sposób standardowy-czasami blizny rozrastają się nierównomiernie i w sposób niekontrolowany. Blizny stają się twarde, grube, mało elastyczne i co więcej nieestetyczne. Czasem dochodzi do upośledzenia funkcji stawów, przykurczy, deformacji.
BLIZNOWIEC (keloid, blizna przerostowa)- jest to rodzaj patologicznego procesu gojenia się skóry który powstał po przerwaniu jej ciągłości. Bliznowiec oznacza się niekontrolowanym rozrostem tkanek które wyrastają poza granice rany, jest gruby i zaczerwieniony

POLECANE ZABIEGI:

Ø AMINOKWASOWA TERAPIĄ ZASTĘPCZA
Ø STYMULATORY KOLAGENU
Ø LASER CO2
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA

Zwykle pamiętamy o skórze twarzy zapominając o szyi i dekolcie-a to właśnie one zdradzają nasz wiek. Zdrowe podejście do życia- pełnowartościowa dieta i odpowiednia podaż wody w wieku 40 plus już z reguły nie wystarcza. Z zabiegów polecanych warto wspomnieć o SKINBOOSTERACH- silnie i głęboko nawilżających skórę , STYMULACJI SYNTEZY KOLAGENU, AMINOKWASOWEJ TERAPII ZASTĘPCZEJ TERAPII, MEZOTERAPII BIOREWITALIZUJĄCEJ, WYPEŁNIACZACH CZY PEELINGACH ,TOKSYNIE BOTULINOWEJ I NICIACH PDO I PLLA, LASERACH.
Pierwsze, drobne ZMARSZCZKI, zwane mimicznymi pojawiają się w naszej skórze twarzy już po 25 roku życia. Z czasem zmarszczki mimiczne robią się coraz większe i coraz bardziej widoczne. Z wiekiem z reguły po 40 roku życia- w związku z utratą kolagenu i elastyny skóra traci swoją elastyczność i staje się coraz bardziej cienka i wiotka a zmarszczki utrwalają się. W wyniku działania
wielu czynników takich jak nadmierne opalanie się, palenie tytoniu, niewłaściwe odżywianie się, niewystarczającej ilości picia wody, nieprawidłowa pielęgnacja skóry powstają ZMARSZCZKI I BRUZDY ZWANE STATYCZNYMI. Pogłębiające się zmarszczki i bruzdy powodują dyskomfort i złe samopoczucie.
Skóra szyi jest niezwykle delikatna i wymaga specjalnej troski . Musimy pamiętać że nasza szyja jest cały czas widoczna. Zmarszczki na niej bywają powodem braku pewności czy źródłem kompleksów.

POZIOME BRUZDY NA SZYI zwane powszechnie „naszyjnikiem Wenus” to typowy rezultat utrzymywania nieprawidłowej postawy ciała lub czytania w łóżku. .Zwykle najbardziej efektywnym zabiegiem jest zabieg przy użyciu NIEABLACYJNEGO LASERA FRAKCYJNEGO . Inna metodą jest MEZOTERAPIA z użyciem koktajli biorewitalizujących, OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE lub głębokie nawilżanie przy użyciu SKINBOOSTERÓW

PIONOWE ZAMARSZCZKI SZYI- Za powstawanie zmarszczek odpowiedzialny jest szeroki mięsień szyi. Jedną z najbardziej efektownych metod jest zabieg z wykorzystaniem Toksyny botulinowej – którą podaje się w przednią część
szyi.

PROPONOWANE ZABIEGI:

Ø AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA
Ø MEZOTERAPIE NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO I KOMPLEKSÓW BIOREWITALIZACYJNYCH
Ø MIKRONAKŁUCIA- DERMAPEN, DERMAROLLER
Ø NICI PDO- BIOREWITALIZUJACE, WYPEŁNIAJĄCE I LIFTINGUJĄCE
Ø LASERY CO2
Ø SKINBOOSTERY
Ø STYMULATORY KOLAGENU
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA

CELLULIT zwany potocznie ,,skórka pomarańczową” to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w skórze i tkance podskórnej, występujące razem ze zmianami obrzękowo-włóknistymi tkanki podskórnej-  która uwidacznia się w postaci nieestetycznych guzków i zgrubień, które czasami
mogą być również bolesne.

Kiedy pojawia się CELLULIT?
Zwłaszcza po okresie dojrzewania, podczas ciąży lub w okresie menopauzy oraz podczas zaburzeniach hormonalnych. Powodem powstania cellulitu są przede wszystkim zaburzenia mikrokrążenia –w wyniku czego toksyny nie są odprowadzane w sposób efektywny i gromadzą się w tkance tłuszczowej. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry najczęściej okolic ud,
bioder, pośladków , ramion i brzucha. W związku z tym że w ich powstawaniu dużą rolę odgrywają żeńskie estrogeny- u mężczyzn występuje rzadko Cellulit dotyczy kobiet w każdym wieku, niezależnie od ich wagi.

POLECANE ZABIEGI:

Ø REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ METODĄ LIPOLIZY INIEKCYJNEJ
Ø KOMPLEKS SUBSTANCJI ANTYCELLULITOWYCH METODĄ MEZOTERAPII
Ø PEPTYDOWA TERAPIA SKÓRY METODĄ MEZOTERAPII
Ø RADIOFREKFENCJA(RF) MIKROIGŁOWA
Ø HIFU

TKANKA TŁUSZCZOWA jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Komórki tłuszczowe stanowią prawie połowę komórek mózgowych i są ważnym składnikiem większości pozostałych komórek organizmu. Tłuszcz jako energia potrzebny jest we wszystkich procesach zachodzących w naszym organizmie, zabezpiecza wszystkie organy wewnętrzne przed fizycznymi
uszkodzeniami, jest niezbędny do przyswajania różnych witamin.

NADMIAR TKANKI TŁUSZCZOWEJ może być dla organizmu bardzo szkodliwa. Istnieje wiele przyczyn nadmiernego gromadzenia się tłuszczu:
• Skłonność dziedziczne
• Zmniejszenie przemiany materii w okresie menopauzy
• Zaburzenia endokrynologiczne np. niedoczynność tarczycy
• Choroby Centralnego Układu Nerwowego
• Niewłaściwe odżywianie
• Mało aktywny tryb życia
• Stosowanie środków hormonalnych
NADWAGA I OTYŁOŚĆ są dziś zaliczane do chorób cywilizacyjnych. Mogą one być chorobami samymi w sobie ale mogą być też objawami różnych schorzeń zarówno natury somatycznej jak i psychicznej.
W ostatnich dziesięcioleciach mamy do czynienia z istną plagą nadwagi i otyłości. Według specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia analiza danych ze 188 pozwala stwierdzić, że na przestrzeni 33 lat (od roku 1980 do 2013) odsetek mężczyzn z nadmierną masą ciała zwiększył się w tym czasie z 29 do 37 proc., a kobiet – z 30 do 38 proc. Najczęstsze miejsca gromadzenia się tłuszczu
to brzuch, biodra, uda, ramiona, podbródek. Współczesna medycyna estetyczna pozwala w stosunkowo prosty i bezpieczny sposób zgubić zbędne
kilogramy. Jednym z najpopularniejszym zabiegów mających na celu eliminację zbędnej tkanki tłuszczowej jest LIPOLIZA . Zabieg polega na wstrzyknięciu specjalnych preparatów(fosfatydylochiny, detergentów, peptydów biomimetycznych) do określonych partii ciała, w których odkładająca się tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana. Podane preparaty wywołują reakcję enzymatyczną, która ułatwia rozpuszczenie tłuszczu do formy monoglicerydów, które transportowane są do wątroby i metabolizowane w procesie beta-oksydacji. Zabieg pozwala zatem nie tylko pozbyć się tłuszczu z brzucha czy boczków, ale i poprawić kondycję skóry czy jej napięcie.
Alternatywą dla tego procesu jest przeprowadzenie zabiegu LIPOSUKCJi. Przeprowadza się ją wprowadzając odpowiednią kaniulę w tkankę tłuszczową i jej eliminację z wykorzystaniem podciśnienia. Jej niewątpliwą zaletą jest bardzo szybki efekt. Zabieg ten ma jednak szereg wad – usuwana tkanka tłuszczowa ulega uszkodzeniu, przez co często w jej miejscu tworzą się krwiaki i
obrzęki. Ponadto jest to zabieg wiążący się ze sporą bolesnością i niejednokrotnie koniecznością hospitalizacji.

POLECANE ZABIEGI:

Ø REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ METODĄ LIPOLIZY INIEKCYJNEJ
Ø PEPTYDOWA TERAPIA SKÓRY METODĄ MEZOTERAPII
Ø HIFU
Ø RADIOFREKFENCJA MIKROIGŁOWA

NADPOTLIWOŚĆ- Pocimy się bez przerwy, nawet wtedy gdy tego nie zauważamy. Pot-który tworzy środowisko wilgotne pozwala utrzymać naszemu organizmowi stała temperaturę nawet w sytuacjach wyjątkowych- jak wysoka gorączka lub ekstremalnych gdy pojedziemy w tereny tropikalne. Bezpośrednią przyczyną nadmiernej potliwości jest zaburzenie funkcjonowania  gruczołów potowych. Człowiek posiada średnio 2-3 miliony gruczołów potowych, a na jeden cm
kwadratowy powierzchni skóry przypada ich około 300. W normalnych warunkach wydzielamy średnio jedynie ok. 0,8 ml potu na dobę , ale w niektóre sytuacje takie jak- aktywność fizyczna, działanie zimnej lub wysokiej temperatury, stres, lęk lub inne silne emocje, spożywanie alkoholu, kawy czy herbaty powoduje znaczne zwiększenie jego wydzielania , a w warunkach ekstremalnych nawet do 10 l. 

NADPOTLIWOŚĆ (HIPERHYDROZA) to stan w którym organizm wydziela więcej potu niż potrzeba do jego schłodzenia. Nadmierna potliwość może mieć różne przyczyny, z reguły to reakcja naszego organizmu na stres, lęk czy inne sytuacje wywołane silnymi emocjami. NADPOTLIWOŚĆ może być oznaka różnych chorób jak zaburzenia w gospodarce hormonalnej nadczynność tarczycy,
cukrzyca, nowotwory trzustki czy stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych).Niezależnie od jego przyczyny warto podjąć odpowiednia metodę leczenia

POLECANE ZABIEGI

Ø TOKSYNA BOTULINOWA tzw. ,,BOTOX”
Ø RADIOFREKFENCJA MIKROIGŁOWA

Komórki skóry tworzą się przez całe życie. Proces ich tworzenia zaczyna się w głębszych warstwach skóry przechodząc stopniowo do warstw zewnętrznych . U młodych ludzi proces regeneracji skóry twarzy trwa około 2 tygodni, a skóry całego ciała około miesiąca. U starszych osób wraz z wiekiem proces syntezy składników skóry odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność – kolagen, elastyna-
zmniejsza się a proces regeneracji skóry spawalnia w związku z tym proces starzenia jest coraz bardziej widoczny- skóra wiotczeje robi się coraz cieńsza, sucha i pojawiają się coraz głębsze zmarszczki i przebarwienia. Za proces starzenia się skóry w dużym stopniu odpowiada także działanie promieni słonecznych.
ZABIEGI REGENERACYJNE polegają na nawilżeniu skóry, dostarczeniu skórze różnych brakujących składników odżywczych- takich  jak-aminokwasy, witaminy, mikroelementy oraz pobudzaniu fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny.

POLECANE ZABIEGI:

Ø AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA
Ø MIKRO-NA KŁUCIA – DERMAPEN, DERRMAROLLER
Ø NIEUSIECIOWANEY KWAS HIALURONOWY LUB KOKTAJLE BIOREWITALIZACYJNE – MEZOTERAPIA
Ø NICI REWITALIZUJĄCE PDO- REWITALIZACJA SKÓRY
Ø TERAPIA PEPTYDOWA/ PEPTYDY BIOMIMETYCZNE
Ø SKINBOOSTERY
Ø STYMULATORY KOLAGENU
Ø WYPEŁNIACZE NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO
Ø  RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA

PRZEBARWIENIA SKÓRNE polegają na miejscowym, nadmiernym nagromadzeniu się w skórze melaniny-brązowego barwnika skóry czego efektem jest pojawienia się brunatnych plam o różnej wielkości i intensywności. Przyczyny takiej sytuacji mają różne podłoże:
• Dziedziczne(genetyczne) – takie jak np. piegi
• Związane ze starzeniem się organizmu– tzw. plamy starcze czy soczewicowate
• Polekowe-po zastosowaniu niektórych antybiotyków czy leków przeciwzapalnych
• Pozapalne – po ustępowaniu procesu zapalnego
• Hormonalne – tzw. Melasma

POLECANE ZABIEGI:

Ø KURACJE DEPIGMENTUJĄCE
Ø KURACJE PEPTYDOWE
Ø LASER FRAKCYJNY C02
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA

ROZSTĘPY SKORNE – te nieestetyczne, białe, pręgowane zmiany w strukturze skóry które powstają na skutek szybkiego rozciągnięcia skóry z powodu szybkiego przybrania na wadze, zmiany kształtu sylwetki w okresie dojrzewania, rozwijającej się ciąży, zmian hormonalnych lub w wyniku tzw. ,,budowania masy mięśniowej”. Skóra, mocno naciągana w związku ze zmianą sylwetki, nie nadąża z
produkcją odpowiedniej ilości włókien kolagenowych, ulega osłabieniu, w wyniku którego pojawiają się rozstępy. Mogą pojawiać się na piersiach, brzuchu, pośladkach, udach i ramionach. Zabiegi Medycyny estetycznej pozwalają  likwidować rozstępy i poprawić poprawiają jędrność skóry.

POLECANE ZABIEGI:

Ø AMINOKWASWA TERAPIA ZASTĘPCZA
Ø MIKRONAKŁUCIA- DERMAPEN, DERMAROLLER
Ø PEELINGI
Ø STYMULATORY KOLAGENU
Ø TERAPIA KOMPLEKSAMI BIOREWIALIZUJĄCYMI
Ø LASER FRAKCYJNY C02
Ø RADIOFREKFENCJA(RF) MIKROIGŁOWA

JĘDRNOŚĆ SKÓRY tak zwyczajna w młodości niestety zmniejsza się stopniowo z wiekiem. Spoistość i sprężystość skóry wynika z dużej zawartości w skórze białek strukturalnych kolagenu i elastyny i włókien retikulinowych produkowanych przez komórki skóry-FIBROBLASTY. Za jej jędrność odpowiadają głównie włókna kolagenowe, które są bardzo odporne na rozciąganie.
Włókna elastynowe wspomagają zachowanie jej kształtu, a włókna retikulinowe tworząc delikatną siateczkę wspomagają- utrzymując we właściwym położeniu struktury skóry. Dzięki kolagenowi i elastynie skóra wykazuje plastyczną zdolność do odkształcania się, rozciągania i dostosowywania do różnych warunków.
Z wiekiem fibroblasty wytwarzają mniej kolagenu i elastyny w związku z czym skóra stopniowo wiotczeje. Coraz mniej w niej też kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za wiązanie wody, stąd jej mniejsze nawilżenie.
Pierwsze objawy starzenia zaczynają być widoczne na twarzy już po 25. roku życia – od tego czasu co roku o 1-1,5 % spada poziom kolagenu w skórze, tak wiec w wieku lat 40 objawy są bardzo widoczne – najpierw wokół oczu bo tam skóra jest najcieńsza, Potem kolejne zmarszczki – na czole, bruzdy nosowo-wargowe, zmienia się owal twarzy – opadają brwi, powieki i policzki, tworząc nieestetycznie wyglądające chomiki. Nadmierne słońce, zła dieta, brak odpowiedniej pielęgnacji skóry, palenie papierosów, zanieczyszczenie powietrza, gwałtowne wahania masy ciała, czy zaburzenia hormonalne ten stan rzeczy jeszcze bardziej potęgują

POLECANE ZABIEGI:

Ø AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA
Ø MIKRO-NAKŁUCIA- DERMAPEN, DERMAROLLER
Ø NICI REWITALIZUJĄCE PDO
Ø NIEUSIECIOWANY KWAS HIALURONOWY – MEZOTERAPIA
Ø TERAPIA POLINUKLEOTYDOWA
Ø KOLAGEN, STYMULATORY KOLAGENU
Ø SKINBOOSTERY
Ø WYPEŁNIACZE NA BAZIE  KWASU HIALURONOWEGO
Ø PEELINGI
Ø RADIOFREKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA
Ø HIFU
Ø STYMULATORY SKÓRY
Ø STABILIZOWANE KOMPLEKSY HYBRYDOWE


ZMARSZCZKI POWIERZHNIOWE SKÓRY to takie, które nie przekraczają 0,05 mm głębokości. Takie maleńkie zmarszczki pojawiają się po 25-30 roku życia gdy fibroblasty zmniejszają produkcję kolagenu i elastyny w wyniku czego skóra robi się mało elastyczna i sucha. Z czasem te małe zmarszczki przekształcają się  w coraz głębokie zmarszczki a następnie w bruzdy satyczne.

POLECANE ZABIEGI:

Ø AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA
Ø NIEUSIECIOWANY KWAS HIALURONOWY 
Ø MIKRO-NAKŁUCIA SKÓRY- DERMAPEN, DERMAROLLER
Ø NICI REWITALIZUJĄCE PDO- REWITALIZACJA SKÓRY
Ø PEELINGI SKÓRNE
Ø STYMULATORY KOLAGENU
Ø SKINBOOSTERY
Ø KOMPLEKS BIOREWITALIZUJĄCY
Ø WYPEŁNIACZE NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO
Ø LASER FRAKCYJNY CO2
Ø RADIOFRAKFENCJA (RF) MIKROIGŁOWA